Smutny bilans dnia: Wypadek na ul. Witosa

Wczoraj o godzinie 14:25 do ostrołęckiej komendy Policji wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym. Na ulicy Witosa w Ostrołęce zderzyły się motorower i ciężarówka marki MAN. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe i policja, która pod nadzorem prokuratora przystąpiła do wyjaśniania okoliczności tragedii.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Ofiara i sprawca: Kto stoi za kierownicą?

Niestety, w wyniku wypadku na miejscu zginął 40-letni kierujący motorowerem, mieszkaniec Ostrołęki. Kierowca ciężarówki, 46-letni mężczyzna z powiatu ostrołęckiego, był trzeźwy. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Policja podkreśla, że wiosenna aura przyciąga na drogi większą liczbę motocyklistów, co zwiększa ryzyko wypadków.

Apel policji: Bezpieczeństwo na drogach

W związku z tragicznym wypadkiem policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności. W szczególności zwraca się do kierowców o dokładne obserwowanie lusterka i ostrożność przy manewrach takich jak zmiana pasa ruchu. Kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce przypomina, że motocykliści są szczególnie narażeni i w zderzeniu z samochodem mają niewielkie szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024, Polska Policja.