Szybka jazda, surowe konsekwencje

Kierowca pędzący autostradą A4 z prędkością 181 km/h został ukarany mandatem w wysokości 5000 zł i 15 punktami karnymi. Policja w Legnicy przypomina o konsekwencjach niebezpiecznej jazdy i apeluje o rozwagę na drodze. Nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może skończyć się tragicznie, a w domu na kierowców czekają ich bliscy. Przypadek ten jest ostrzeżeniem dla wszystkich kierowców, by pamiętali o ograniczeniach i bezpieczeństwie na drodze.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Prędkość główną przyczyną wypadków

Policja nieustannie podkreśla, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wzrasta nie tylko ryzyko wypadku, ale i jego skutki mogą być tragiczne. Kierowcy powinni zastanowić się nad konsekwencjami swoich działań, nie tylko dla siebie, ale i dla swoich bliskich, którzy oczekują ich bezpiecznego powrotu do domu.

 Foto: Policja

Policjanci apelują o rozwagę

Policjanci z Legnicy apelują do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Każdego dnia na drogach dochodzi do zdarzeń, które mogłyby zostać uniknięte, gdyby nie brawura i pośpiech za kierownicą. Pamiętajmy, że życie i zdrowie są najważniejsze, a odpowiedzialna jazda to podstawa bezpieczeństwa na drodze.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, Polska Policja.