Niebezpieczna prędkość w Nowej Dębie

W poniedziałek po godzinie 17:00, w miejscowości Alfredówka, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej peugeota. Za kierownicą siedziała 39-latka z powiatu sandomierskiego. Nie potrafiła wyjaśnić, dlaczego tak bardzo się spieszyła. Jej nieodpowiedzialne zachowanie zostało surowo ukarane, co ma stanowić przestrogę dla innych kierowców.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje lekceważenia przepisów

Za przekroczenie prędkości o ponad 60 km/h w terenie zabudowanym, kobieta otrzymała nie tylko wysoki mandat, ale również straciła prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo, na jej konto trafiło 14 punktów karnych. Policja podkreśla, że takie działania są elementem szerszej kampanii mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Apel policji i zimowe zagrożenia

Policja apeluje do kierowców o ostrożność, zwłaszcza zimą, gdy warunki pogodowe są zmienne i mogą znacząco utrudniać jazdę. Wyższa prędkość wydłuża drogę hamowania, co w połączeniu z opadami śniegu i śliską nawierzchnią staje się niebezpieczne. Bezpieczna jazda to priorytet, który powinien przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 19.06.2024, Policja Podkarpacka.