Chwila grozy na drodze

Zdarzenie miało miejsce w Nowym Targu, około godziny 15:00. Nietrzeźwy kierowca, manewrując swoim volvo, kilkakrotnie zjechał na chodnik, co wzbudziło podejrzenia przechodniów. Dwóch mężczyzn, świadków niebezpiecznej jazdy, postanowiło interweniować, uniemożliwiając pijanemu kierowcy dalszą jazdę i powiadamiając o całym zdarzeniu policję.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Badanie alkomatem wykazało, że 55-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W konsekwencji, kierowca stracił prawo jazdy i teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Grozi mu sprawa sądowa, wysoka grzywna, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto jego volvo zostało odholowane na strzeżony parking.

Nowe przepisy - surowsze kary

Przypomnijmy, że od 14 marca obowiązują nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdów. Kierowcy, którzy prowadzą pojazd, mając co najmniej 1,5 promila alkoholu we krwi, spowodują wypadek lub uciekną z miejsca zdarzenia, mogą stracić swoje pojazdy. W przypadku recydywy drogowej sąd może orzec przepadek równowartości pojazdu, a jeśli sprawca nie jest jedynym właścicielem pojazdu, zapłaci nawiązkę w wysokości jego wartości.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, KPP w Nowym Targu.