Wypadki i kolizje w liczbach

W czasie długiego weekendu związanego ze świętem Bożego Ciała, na śląskich drogach doszło do 17 wypadków. To mniej niż w roku ubiegłym, kiedy to policja odnotowała 23 wypadki. Liczba rannych w tych zdarzeniach wyniosła 23 osoby, co również jest wynikiem lepszym niż w poprzednim roku, kiedy to rannych zostało 26 osób. Policjanci zarejestrowali także 552 kolizje, co stanowi niewielki spadek w porównaniu do 582 kolizji w roku 2022.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Alkohol za kierownicą

Mimo zwiększonej liczby patroli i kontroli, śląska drogówka zatrzymała 184 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. To mniej niż w roku ubiegłym, kiedy to zatrzymano 228 nietrzeźwych kierowców. Policja nieustannie przypomina o niebezpieczeństwach związanych z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu i apeluje o rozsądek.

Bezpieczeństwo na drodze - działania policji

Ponad 2,5 tysiąca policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Wzmożone kontrole dotyczyły przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości kierowców, stanu technicznego pojazdów oraz używania pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci. Działania te przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego.

Apel policji

Na zakończenie długiego weekendu, Policja Śląska apeluje do kierowców o zachowanie koncentracji, przestrzeganie limitów prędkości i trzeźwość za kierownicą. Bezpieczny powrót z majowego wypoczynku jest priorytetem, a odpowiedzialne zachowanie na drodze to podstawa, by do domu wrócić cało i zdrowo.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024, Policja Śląska.