Rekordowe mandaty za prędkość

Policjanci z Chełma nie mieli łatwego weekendu. Wśród kierowców łamiących przepisy, dwóch szczególnie się wyróżniło, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Ich brawura zakończyła się mandatami w wysokości 3 tysięcy złotych każdy. To poważny cios dla domowego budżetu, szczególnie w obliczu rosnących kosztów życia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Pozostali kierowcy również ukarani

Nie tylko rekordziści prędkości zostali ukarani. Dwa kolejne mandaty w wysokości 1500 złotych również zostały wystawione za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Pięć osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość o co najmniej 40 km/h, otrzymało mandaty po 1000 złotych. Warto zaznaczyć, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z automatyczną utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Apel policji

W obliczu tych zdarzeń, policja nie pozostaje obojętna na lekceważące podejście kierowców do przepisów ruchu drogowego. Sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz z chełmskiej drogówki apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą. Przypomina, że jazda z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków na drodze jest kluczowa dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024, KMP Chełm.