GPS i czujność obywateli w akcji

W powiecie średzkim, dzięki sygnałowi GPS i reakcji mieszkańców, policjanci odzyskali dwa samochody osobowe marki Kia. Pierwszy pojazd został zlokalizowany po otrzymaniu zgłoszenia o sygnale GPS z utraconego auta. Drugi samochód odnaleziono dzięki informacji od mieszkanki, która rozpoznała pojazd z opisu na portalu społecznościowym.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Jak działają złodzieje samochodów?

Przestępcy samochodowi wykorzystują różnorodne metody, aby ukraść pojazd. Od tradycyjnego złodziejstwa po wykorzystanie zaawansowanych technologii, przestępcy nieustannie poszukują nowych sposobów na obejście zabezpieczeń. Policja intensywnie pracuje nad przeciwdziałaniem takim działaniom, a odzyskanie pojazdów to przykład skutecznych działań.

 Foto: Policja

Porady dla właścicieli pojazdów

Aby zminimalizować ryzyko kradzieży, warto stosować się do kilku praktycznych porad. Nie należy informować o rodzaju alarmu w samochodzie, warto oznakować pojazd, zawsze zabierać kluczyki, nie zostawiać wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu oraz parkować w bezpiecznych i oświetlonych miejscach. Właściwe zabezpieczenia mogą znacząco utrudnić życie złodziejom.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.04.2024, Polska Policja.