Foto: Policja

Wypadki i kolizje – liczby mówią same za siebie

W porównaniu do poprzedniego roku, liczba wypadków drogowych w regionie Warmii i Mazur zmniejszyła się. W 2023 roku doszło do 19 wypadków, w tym roku – do 11. Mimo to liczba kolizji wzrosła z 160 do 246. Policja podkreśla, że większość zdarzeń była wynikiem nieodpowiedzialnego zachowania kierowców, w tym jazdy pod wpływem alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Dramatyczne zdarzenia na drogach

Wśród interwencji, które miały miejsce w ostatni weekend, znalazły się te o szczególnie dramatycznym przebiegu. W Bartoszycach kobieta o mało co nie wjechała do rzeki po tym, jak w jej toyocie urwał się wahacz. W Działdowie nietrzeźwy kierujący quadem uderzył w tył Mercedesa, odnosząc obrażenia twarzy. W Giżycku doszło do zderzenia dwóch pojazdów po tym, jak jeden z kierowców odwrócił się do pasażerów. W Kętrzynie motocyklista uderzył w drzewo, na szczęście bez poważniejszych konsekwencji.

 Foto: Policja

Nietrzeźwi kierowcy – nieustający problem

Policja Warmińsko-Mazurska wciąż boryka się z problemem nietrzeźwych kierowców. W ciągu zaledwie kilku dni zatrzymano 36 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Wśród nich byli zarówno kierowcy samochodów osobowych, jak i ciągników rolniczych. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.

 Foto: Policja

Profilaktyka i edukacja – działania prewencyjne

Policja nie ogranicza się jedynie do reagowania na zdarzenia drogowe, ale również prowadzi działania prewencyjne. W szczycieńskim powiecie przeprowadzono kontrole pojazdów, ujawniając liczne nieprawidłowości techniczne. Edukacja i profilaktyka są kluczowe w zapobieganiu wypadkom i kolizjom, a także w kształtowaniu odpowiedzialnych postaw wśród kierowców.

 Foto: Policja

Bezpieczeństwo na drogach – priorytet policji

Podsumowując, długi czerwcowy weekend na drogach Warmii i Mazur był czasem intensywnej pracy dla policjantów. Dzięki ich zaangażowaniu udało się uniknąć ofiar śmiertelnych i zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Przypomina to jednak o ciągłej potrzebie przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania trzeźwości za kierownicą.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024, Policja Warmińsko-Mazurska.