Wzmożone kontrole na drogach powiatu

Działania "Motocyklista" to odpowiedź na rosnącą aktywność motocyklistów w sezonie wiosennym. Policjanci skupiają się na egzekwowaniu przestrzegania ograniczeń prędkości, prawidłowego wyprzedzania, stosowania się do znaków i sygnałów drogowych, a także na kontroli stanu technicznego pojazdów i trzeźwości kierujących. Każde ujawnione nieprawidłowości będą surowo karane.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Bezpieczeństwo motocyklistów w centrum uwagi

Wzrost temperatur i poprawa warunków pogodowych sprawiają, że na drogach pojawia się więcej jednośladów. To z kolei zwiększa ryzyko wypadków. Policja apeluje do kierowców motocykli i samochodów o wzajemny szacunek i przestrzeganie przepisów. Przypomina się, że mandat to najmniejsza z możliwych konsekwencji, a najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników ruchu drogowego.

Apel o rozwagę i przestrzeganie przepisów

Akcja "Motocyklista" to nie tylko represje, ale również forma przypomnienia o konieczności stosowania kasków ochronnych, zasadach prawidłowego wyprzedzania oraz przewożenia pasażerów. Policja legnicka apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów, które mają na celu ochronę życia i zdrowia na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.06.2024, Polska Policja.