Foto: Policja

Kontrole na drogach Lubelszczyzny

Działania policji prowadzone 13 kwietnia obejmowały szeroko zakrojone kontrole prędkości, zarówno na drogach krajowych, jak i lokalnych. Wykorzystywano mierniki prędkości i videorejestratory, by skutecznie wyłapywać i eliminować niebezpieczne zachowania. Szczególną uwagę zwracano się na miejsca, gdzie wypadki są najczęstsze.

 Foto: Policja

Skutki brawurowej jazdy

Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych na Lubelszczyźnie. Wypadki te nie tylko kończą się tragicznie dla uczestników ruchu, ale również generują znaczne koszty społeczne i materialne. Policja podkreśla, że konsekwencje ignorowania przepisów mogą być surowe.

 Foto: Policja

Apel o ostrożność

Policja apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W ostatnim czasie, wraz z poprawą pogody, na drogi wyjechało więcej motocyklistów, co niestety przyczyniło się do wzrostu liczby wypadków. Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

 Foto: Policja

Współpraca jednostek policyjnych

W akcji Brawura uczestniczyły różne jednostki policji z terenu województwa lubelskiego, w tym zespoły Speed specjalizujące się w przeciwdziałaniu agresji na drodze. Działania te są odpowiedzią na potrzebę zwiększenia bezpieczeństwa i są prowadzone w różnych powiatach, w tym Zamościu, Łukowie, Parczewie, Łęcznej, Puławach, Chełmie i Opolem Lubelskim.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 13.04.2024, Policja Lubelska.