Kronika zdarzeń: kradzież, ucieczka, zatrzymanie

Wszystko zaczęło się wczoraj wieczorem, gdy mężczyzna próbował ukraść e-papierosy ze sklepu w Czernichowie. Dzięki reakcji sprzedawczyni, nie udało mu się to, lecz sprawca zdołał uciec. Policjanci z Gilowic szybko podjęli działania poszukiwawcze. Dzisiaj rano, na stacji paliw w Czernichowie, sprzedawczyni rozpoznała mężczyznę, który nie zapłacił za paliwo i odjechał. Opis samochodu, którym się poruszał, doprowadził do szybkiego zidentyfikowania pojazdu przez patrole.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Dramatyczny pościg i policyjna blokada

Po otrzymaniu informacji o samochodzie, policjanci z Gilowic natychmiast zauważyli pojazd pasujący do opisu. Kierowca zignorował sygnał do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Włączył się w to patrol drogówki z Żywca, który zablokował drogę radiowozem. Mimo to, uciekinier nie zatrzymał się, zmuszając policjanta do oddania strzałów ostrzegawczych. Ostatecznie samochód został zatrzymany, a 30-letni kierujący – z historią kradzieży i włamań – został zatrzymany. Jego pasażer uciekł, ale policja zna już jego dane i poszukuje go.

 Foto: Policja

Śledztwo w toku: poszukiwania i analiza

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, technik kryminalistyki oraz prokurator. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności zdarzenia. Policja kontynuuje poszukiwania pasażera, który uciekł z miejsca zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa, a zatrzymany mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości za swoje czyny.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.06.2024, Policja Śląska.