Policja z wrocławskich Krzyków zatrzymała 24-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież elementów z prawie 50 samochodów. Złodziej, który został zatrzymany w miejscowości Pieńsk, blisko niemieckiej granicy, specjalizował się w kradzieży wkładów lusterek oraz elementów radarów samochodowych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Mężczyzna, który regularnie przyjeżdżał do Wrocławia, stosował sprytną taktykę, aby uniknąć zatrzymania. W celu zamaskowania swojego BMW montował na nim skradzione tablice rejestracyjne. W chwili zatrzymania 24-latek przemieszczał się BMW wyposażonym w dwie różne tablice, oczywiście pochodzące od innych aut.

Jeździł "zamaskowanym" BMW

. Na koncie ma blisko 50 samochodów

Policjanci zabezpieczyli kilka kompletów takich tablic. W samochodzie odnaleźli, poza kradzionymi tablicami rejestracyjnymi, również wkłady lusterek i narzędzia, przy pomocy których demontował elementy wyposażenia aut.

24-latek przyznał się do licznych kradzieży na terenie Krzyków oraz innych dzielnic Wrocławia. Jak na razie, usłyszał zarzuty dotyczące blisko 50 przestępstw, w tym 41 kradzieży.

Sprawa jest nadal w toku, a mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat więzienia za te oraz inne przestępstwa, których się dopuścił.