Foto: Policja

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kontrole na drogach Dolnego Śląska

Od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze ruchu drogowego oraz Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzali wzmożone działania kontrolne. Skupiali się na przestrzeganiu ograniczeń prędkości, prawidłowości wykonywania manewrów wyprzedzania oraz ogólnym zachowaniu zgodnym z przepisami. Kontrole odbywały się na kluczowych arteriach regionu, w tym na autostradach A4, A8, A18 oraz drogach ekspresowych S8, S5 i S3.

 Foto: Policja

Zatrzymania i mandaty

W wyniku działań policjanci zatrzymali 63 dowody rejestracyjne, a czterech kierowców straciło prawo jazdy za poważne wykroczenia. Szczególnie niepokojące jest to, że trzech kierujących zdecydowało się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Policja wykorzystała nowoczesne technologie, w tym wideorejestratory i drony, aby skuteczniej rejestrować wykroczenia.

 Foto: Policja

Apel policji

Mimo licznych wykroczeń, głównym przesłaniem akcji jest apel o przestrzeganie przepisów drogowych. Policja podkreśla, że tylko dzięki wspólnym działaniom i odpowiedzialności można zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. Funkcjonariusze będą kontynuować działania prewencyjne i edukacyjne, mając na uwadze dobro wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.04.2024, Polska Policja.