Niebezpieczna pogoń za adrenaliną

Policjanci z grupy Speed, codziennie patrolujący drogi, mają za zadanie eliminować zagrożenia na drodze. Wśród wielu zatrzymań, to właśnie przypadek kierowcy Audi wyróżnia się rażącym naruszeniem przepisów. Mężczyzna, będąc już wcześniej karany za przekroczenie prędkości, tym razem przesadził, czego efektem jest nie tylko wysoki mandat, ale i znaczna liczba punktów karnych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skutki lekceważenia przepisów

Kierowca Audi, który zdecydował się na ryzykowną jazdę, musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swojego wybryku. Mandat w wysokości 5000 złotych to jedno z najwyższych możliwych do nałożenia kar finansowych za przekroczenie prędkości, a 15 punktów karnych przybliża go do utraty prawa jazdy. Policja przypomina, że takie zachowania są nie tylko drogim wykroczeniem, ale przede wszystkim stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Apel Policji: bezpieczeństwo przede wszystkim

Policja nieustannie apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi na drodze. Brawura, nadmierna prędkość czy jazda pod wpływem alkoholu to główne przyczyny wypadków. Każdy, kto decyduje się na złamanie przepisów, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Warto pamiętać, że odpowiedzialna jazda to nie tylko kwestia mandatów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i innych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.05.2024, Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.