Akcja policji w Łyszkowicach

W ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa, policjanci z łowickiej drogówki skupili się na monitorowaniu prędkości pojazdów. W ciągu jednego dnia, 25 maja zatrzymali oni trzech kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Dwóch z nich to młodzi mężczyźni w wieku 18 i 19 lat, którzy stracili prawa jazdy na miejscu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje brawury na drodze

Zatrzymani kierowcy, oprócz utraty uprawnień do kierowania pojazdami, zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz punktami karnymi. Policja podkreśla, że nadmierna prędkość znacząco wydłuża drogę hamowania i zmniejsza szansę na uniknięcie wypadku w przypadku nagłego pojawienia się przeszkody. Szczególnie młodzi kierowcy powinni być świadomi tych zagrożeń, gdyż brak doświadczenia może prowadzić do tragicznych konsekwencji.

Apel o rozwagę na drodze

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza do młodych kierowców, o zachowanie rozwagi i przestrzeganie przepisów. Nadkom. Urszula Szymczak z łowickiej policji przypomina, że brawurowa jazda nie tylko naraża na utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim może zakończyć się tragicznie. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 28.05.2024, Policja Łódzka.