Sobotni rekordzista na ulicy Raciborskiej

W sobotę na ulicy Raciborskiej w Kornowacu policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę audi, który przekroczył prędkość o ponad 70 km/h. Jazda z taką prędkością w obszarze zabudowanym jest nie tylko nielegalna, ale i niebezpieczna. Młody mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, punktami karnymi oraz trzymiesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Niedzielne zatrzymania na ulicy Gliwickiej

Następnego dnia, na ulicy Gliwickiej, funkcjonariusze drogówki zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn. Jeden z nich, kierujący volkswagenem, pędził 106 km/h, a drugi, na motocyklu bmw, jechał z prędkością 102 km/h. Obaj kierowcy zostali ukarani podobnie jak ich sobotni poprzednik, co świadczy o konsekwentnym egzekwowaniu prawa przez raciborską policję.

Obraz pochodzący z serwisu https://raciborz.policja.gov.pl/k20/informacje/wiadomosci/383736,Trzech-kierujacych-stracilo-prawo-jazdy-za-zbyt-szybka-jazde.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://raciborz.policja.gov.pl/k20/informacje/wiadomosci/383736,Trzech-kierujacych-stracilo-prawo-jazdy-za-zbyt-szybka-jazde.html

Prędkość główną przyczyną wypadków

Policja przypomina, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych w Polsce. Każdy przypadek łamania przepisów to ryzyko tragedii na drodze. Apeluje się o przestrzeganie ograniczeń prędkości, które mają na celu ochronę życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczeństwo na drodze – wspólna odpowiedzialność

Ten incydent to przestroga dla wszystkich kierowców. Przestrzeganie przepisów nie jest wyłącznie kwestią uniknięcia mandatu, ale przede wszystkim troski o bezpieczeństwo na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek dbać o to, by jego zachowanie nie stanowiło zagrożenia dla innych.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.04.2024