Świadkowie kluczem do bezpieczeństwa

To właśnie dzięki reakcji dwóch mężczyzn, którzy zauważyli niepewną jazdę kierowcy forda, udało się zapobiec potencjalnemu niebezpieczeństwu. Ich postawa jest przykładem odpowiedzialności i świadomości społecznej, która jest promowana przez kampanię „Nie reagujesz - Akceptujesz”. Działania świadków mogły uratować nie tylko życie nietrzeźwego kierowcy, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Szybka interwencja policji

Po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny raciborskiej komendy niezwłocznie wysłał patrol ruchu drogowego na miejsce zdarzenia. Policjanci szybko potwierdzili stan nietrzeźwości kierującego i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zatrzymanie pijanego kierowcy to kolejny dowód na skuteczność współpracy między obywatelami a organami ścigania.

Konsekwencje prawne

Nietrzeźwy kierowca teraz stanie przed sądem, gdzie będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. Przypadek ten jest ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy rozważają prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy: pijany za kierownicą to potencjalny zabójca.

Apel policji

Policja dziękuje świadkom za czujność i apeluje do wszystkich kierowców o rozsądek. Każdy, kto decyduje się na jazdę po alkoholu, naraża nie tylko siebie, ale i innych. To przestroga, aby pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i nie ignorować zagrożeń. Kierowco, jeśli piłeś - nie jedź!

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 4.06.2024