Grupa SPEED nie próżnuje. Niedawno w Chełmie w ciągu zaledwie kilku godzin policjanci ukarali wysokimi mandatami siedmiu kierowców. Dwóch z nich regularnie przekracza prędkość i miało już na koncie podobne wykroczenia, więc oni zapłacili "podwójne mandaty". Policjanci mówią jasno: "Brawura na drodze się nie opłaca".

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Chełm: recydywa kosztowna dla kierowców

Wśród zatrzymanych przez chełmskich policjantów, dwóch kierowców szczególnie odczuło konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za powtórne przekroczenie prędkości o 50 km/h, każdy z nich musiał zapłacić podwójną stawkę, czyli aż 3 tys. zł. To sygnał, że policja nie toleruje recydywy i gotowa jest egzekwować tak surowe kary.

Mandat na 3 tys. zł wystawiony w Chełmie Foto: Policja
Mandat na 3 tys. zł wystawiony w Chełmie

Oprócz recydywistów było też pięciu kierowców z wykroczeniami o nieco mniejszym kalibrze. Ci zostali ukarani mandatami w wysokości 1,5 tys. zł i 1 tys. zł – także za nadmierną prędkość.

Policja apeluje o rozsądek i bezpieczeństwo

Sierż. szt. Angelika Głąb-Kunysz z chełmskiej policji apeluje do kierowców o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypomina, że brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie, dlatego warto być odpowiedzialnym kierowcą. To ważne przesłanie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 12.05.2024, KMP Chełm.