Zatrzymanie w gminie Chojnów

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP we Wrocławiu, wraz z innymi jednostkami policji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o poważne przestępstwa. Operacja miała miejsce w domu podejrzanego, gdzie policja znalazła broń, amunicję i narkotyki.

Arsenauł w domowym zaciszu

W trakcie przeszukania domostwa zabezpieczono 10 sztuk broni palnej, w tym pistolety i strzelby, blisko 300 sztuk amunicji, magazynki oraz 1200 porcji handlowych metamfetaminy. Znaleziono również sprzęt do porcjowania narkotyków, co wskazuje na profesjonalne przygotowanie do handlu substancjami psychotropowymi.

 Foto: Policja

Podejrzany przyłapany na gorącym uczynku

Mężczyzna wrócił do domu kilka godzin po rozpoczęciu przeszukania przez policję. Przyjechał na motocyklu z przerobionymi numerami VIN i fałszywą tablicą rejestracyjną. Przyznał się do posiadania znalezionych przedmiotów i stwierdził, że jest pod wpływem środków odurzających, co potwierdziły badania.

 Foto: Policja

Konsekwencje prawne

Po zatrzymaniu i przesłuchaniu podejrzany usłyszał zarzuty za nielegalne posiadanie broni, handel amunicją i narkotykami. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, Polska Policja.