Szaleńcza jazda na ulicach Wałbrzycha

W sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 17:00, policjanci ruchu drogowego z grupy "Speed" zatrzymali 40-latka, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość na ul. Uczniowskiej. Jego samochód osobowy pędził z prędkością 123 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Przekroczenie prędkości o ponad 70 km/h skutkuje utratą prawa jazdy na trzy miesiące.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje niebezpiecznej jazdy

Kierowca oprócz utraty prawa jazdy został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi. Policja przypomina, że takie wykroczenia są surowo karane, a taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości jest bezwzględny. Od 10 km/h ponad limit to 50 zł i 1 punkt karny, a każde kolejne 10 km/h to wyższa kara finansowa i więcej punktów karnych.

Technologia w służbie bezpieczeństwa

Skuteczne wykrywanie przekroczeń prędkości możliwe jest dzięki wideorejestratorom zamontowanym w nieoznakowanych radiowozach. To właśnie dzięki nim policjanci mogą eliminować z dróg tzw. piratów drogowych, którzy swoim zachowaniem stwarzają poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Przestroga dla kierowców

Policja nieustannie przypomina o konsekwencjach niebezpiecznej jazdy. Przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym to nie tylko mandat i punkty karne, ale również zatrzymanie prawa jazdy. Warto pamiętać, że takie zachowanie na drodze może prowadzić do tragicznych w skutkach wypadków, których można uniknąć, przestrzegając przepisów.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.04.2024, Polska Policja.