Statystyki nie kłamią: Prędkość zabija

W Giżycku problem nadmiernej prędkości jest wyraźnie widoczny. Policja podaje, że w I kwartale 2024 roku, najwięcej wykroczeń dotyczyło kierowców aut osobowych – 1057 przypadków. Ciężarówki i motocykle również przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Nadmierna prędkość to nie tylko ryzyko mandatu, ale przede wszystkim zagrożenie życia.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rekordziści prędkości tracą prawa jazdy

Wśród zatrzymanych, 9 kierowców przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, co skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy. Jeden z kierowców, prowadzący bmw, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi po tym, jak pędził z prędkością 104 km/h na ulicy Ełckiej w Wydminach.

Apel policji: Noga z gazu!

Policjanci z Giżycka apelują do kierowców o rozwagę. Przypominają, że szybka jazda to większe ryzyko utraty kontroli nad pojazdem, trudności z hamowaniem, a w konsekwencji – większe szanse na wypadek. Szczególnie niebezpieczna jest nadmierna prędkość w obszarach zabudowanych i przy złych warunkach pogodowych. Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność.

Europejski Dzień Kontroli Prędkości – czas refleksji

16 kwietnia obchodzimy Europejski Dzień Kontroli Prędkości, który ma na celu uświadomienie kierowcom zagrożeń płynących z nadmiernej prędkości. To dobry moment, aby każdy kierowca zastanowił się nad swoim stylem jazdy i przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa na drogach, nie tylko w Giżycku, ale w całej Europie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.04.2024, Komenda Powiatowa Policji w Giżycku.