Wypadek na rondzie: Alkohol za kierownicą
Do zdarzenia doszło na terenie Polkowic, gdzie 40-letni mieszkaniec powiatu górowskiego nie dostosował się do tymczasowej organizacji ruchu. Jego ford przełamał bariery ochronne i zatrzymał się na latarni. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szybko ustalili, że przyczyną wypadku była nietrzeźwość kierowcy. Test alkomatem potwierdził, że miał on w organizmie blisko dwa razy więcej alkoholu niż wynosi granica dla stanu ciężkiego.
Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideoNowe przepisy w akcji: Konfiskata pojazdu
Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, która weszła w życie 14 marca 2024 roku, kierowcy prowadzący pojazdy w stanie nietrzeźwości powyżej 1,5 promila alkoholu w organizmie, mogą teraz stracić swoje pojazdy. W przypadku naszego kierowcy, ford został tymczasowo zabezpieczony i odholowany na strzeżony parking. To surowe konsekwencje mają odstraszać od prowadzenia pojazdów po alkoholu i zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.
Groźba więzienia: Konsekwencje dla kierowcy
Nietrzeźwy kierowca teraz stoi w obliczu poważnych konsekwencji prawnych. Oprócz utraty prawa jazdy i samochodu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przypadek ten stanowi przestrogę dla wszystkich kierowców, przypominając o rygorystycznych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu.
Bezpieczeństwo na drogach: Apel policji
Policja przypomina, że jazda w stanie nietrzeźwości jest nie tylko nielegalna, ale przede wszystkim niebezpieczna dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apeluje o odpowiedzialność i przestrzeganie przepisów, aby uniknąć tragedii na drogach i poważnych konsekwencji prawnych.
- Przeczytaj także: Co się dzieje z branżą aut na minuty? "Kilkadziesiąt osób miesięcznie dostaje dożywotniego bana"
Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 9.04.2024, Polska Policja.