Nietrzeźwy kierowca, po krótkim pościgu zatrzymany przez policję w Chełmnie, próbował wręczyć łapówkę funkcjonariuszom. Mężczyzna, który uciekał przed radiowozem, teraz może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w poniedziałek wieczorem, 10 czerwca 2024 roku.

Pościg ulicami Chełmna

Wszystko zaczęło się, gdy patrol z Chełmna zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę opla. Na widok radiowozu, mężczyzna gwałtownie przyspieszył, ignorując sygnały dźwiękowe i świetlne. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali pojazd, a badanie alkomatem wykazało u kierowcy 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Nietrzeźwy i gotów na łapówkę

Zamiast przyjąć odpowiedzialność za swoje działania, 35-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego postanowił zaproponować policjantom łapówkę. Oferował gotówkę oraz naprawę ich prywatnych samochodów w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Funkcjonariusze nie przyjęli propozycji, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Groźba surowej kary

Za niezatrzymanie się do kontroli, ucieczkę przed policją, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz próbę wręczenia łapówki, mieszkaniec powiatu chełmińskiego może zostać skazany na karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ta jest przestrogą dla wszystkich, że próba uniknięcia odpowiedzialności może prowadzić do jeszcze poważniejszych konsekwencji.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 14.06.2024, Policja Kujawsko-Pomorska.