Wypadek wczesnym rankiem

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 4 nad ranem, na drodze gminnej w miejscowości Markowa. Ford, którym podróżowało troje mieszkańców gminy, nagle zjechał z drogi i uderzył w barierki. W wyniku zdarzenia samochód dachował, a jego 20-letnia kierująca zginęła na miejscu. Towarzyszący jej 24-letnia kobieta i 21-letni mężczyzna wyszli z wypadku bez poważniejszych obrażeń.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Śledztwo w toku

Policjanci pod nadzorem prokuratury intensywnie pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego tragicznego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują na to, że kierująca pojazdem mogła stracić kontrolę nad kierownicą, co doprowadziło do uderzenia w barierki i dachowania. Ciało 20-latki zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych, które mogą przyczynić się do ustalenia dokładnej przyczyny śmierci.

Bezpieczeństwo na drogach – apel policji

W związku z tym tragicznym wydarzeniem, policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Przypomina o konieczności dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz o nieustannej koncentracji podczas jazdy. Każdy wypadek to przestroga, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mogą uratować życie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024, Policja Podkarpacka.