Więcej kontroli na drogach

W obliczu zbliżającego się długiego weekendu, szczególnie w okresie Bożego Ciała, policja intensyfikuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Od środy na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli, w tym radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami. Funkcjonariusze będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Apel o rozwagę i ostrożność

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w dniu Bożego Ciała, kiedy to wierni będą uczestniczyć w procesjach często odbywających się na drogach publicznych. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków na drodze i przestrzegać przepisów, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu.

Proste zasady mogą uratować życie

Przed podróżą warto sprawdzić stan techniczny auta, w tym poziom płynów i sprawność świateł. Kierowca powinien być wypoczęty i trzeźwy, a wszyscy pasażerowie – w tym dzieci w fotelikach – powinni mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Policja nie będzie miała taryfy ulgowej dla osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Zaleca się również robienie regularnych postojów podczas długich podróży.

Przygotowanie do podróży – klucz do bezpieczeństwa

Odpowiednie przygotowanie do podróży to nie tylko kwestia komfortu, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Kontrola płynów eksploatacyjnych, świateł, a także posiadanie zapasowych żarówek to podstawowe czynności, które każdy kierowca powinien wykonać przed wyruszeniem w trasę. Takie działania mogą zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 27.05.2024