Pościg obywatelski kończy rajd pijanego kierowcy

Wczoraj po południu, na drodze krajowej nr 17, doszło do niebezpiecznych scen. Kierowca Renault, jadąc zygzakiem, zmuszał innych uczestników ruchu do ucieczki na pobocze. Jego nieodpowiedzialne zachowanie nie umknęło uwadze innych kierowców, w tym kierującego Volkswagenem, który podjął decyzję o zatrzymaniu pijanego mężczyzny w miejscowości Wólka Panieńska.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zatrzymanie przez świadków i policjantkę na wolnym

Świadkowie zdarzenia, w tym policjantka z Lublina będąca poza służbą, wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Dzięki ich zdecydowanej postawie i szybkiej reakcji, 42-latek został ujęty, a kluczyki do pojazdu zabrane, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął dalsze działania.

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Teraz 42-letni mieszkaniec gminy Łabunie musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, w tym karą pozbawienia wolności do lat 3, zakazem prowadzenia pojazdów i wysoką grzywną. Jego zachowanie stanowi przestrogę dla innych i pokazuje, jak poważne zagrożenie dla życia i zdrowia stanowią pijani kierowcy.

Apel o czujność i odpowiedzialność

Policja przypomina, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Widząc osobę nietrzeźwą za kierownicą lub zauważając niepewny styl jazdy, nie należy zwlekać z reakcją. Alarmowanie służb może uratować życie. Dzięki odważnej postawie obywateli i policjantki, którzy zareagowali na widok pijanego kierowcy, możliwe było uniknięcie tragedii.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 16.04.2024, KMP Zamość.