22 maja przyniósł nam ciekawe wiadomości. Z jednej strony niemiecko-hiszpańskie podejście do klasy hot hatch'y segmentu B i rezygnacja z produkcji Ibizy w wersji Cupra, a z drugiej strony francuska ofensywa w segmencie C i nowy hot hatch Megane RS pomimo super dużej konkurencji w klasie.

Renault zaprezentuje najnowszą generację Megane RS już podczas wrześniowych targów we Frankfurcie, ale mamy dobrą wiadomość dla wszystkich zniecierpliwionych oczekiwaniem: w weekend 26-28 maja podczas Grand Prix Monaco, Nico Hülkenberg wykona pokazowy przejazd francuskim hot hatchem po najsłynniejszym ulicznym torze na świecie.

Renault Megane RS, którym Nico pokona okrążenie po torze w Monte Carlo, będzie w czarno żółtych barwach – klasycznych, utożsamianych z zespołem Renault Sport zaangażowanym w świat F1 od 40 lat. To wydarzenie ma przede wszystkim znaczenie marketingowe. W nowym francuskim hot hatchu ma być zawarta wiedza i doświadczenie zdobyte na torach F1. Począwszy od jednostki napędowej, przez układ przeniesienia napędu, a na aerodynamice skończywszy. Nawet gdyby to się nie udało jesteśmy przekonani, że podobnie jak w poprzednich generacjach, nie odmówimy „Megance” sportowej duszy i charakteru.

Jak myślicie, czy Renault znów pokaże klasę i zatrzęsie światem rozpalonych kompaktów Zapraszamy do komentowania.