Wybierz samochód

Plymouth

Plymouth

Plymouth to amerykańska marka samochodowa stworzona przez koncern Chrysler w 1928 roku. Miała być konkurencją dla tanich modeli Forda i Chevroleta.

Początkowo modele Plymouth były niewiele droższe od swych rywali, ale za to oferowały w standardzie hamulce hydrauliczne. W latach 40. Plymouth zajmował drugie miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów. W połowie lat 50. znane były ze swej wytrzymałości i przystępności, lecz niedługo po tym reputacja uległa pogorszeniu ze względu na szybko pojawiającą się korozję i słabą jakość montażu.

Przez kolejne 10 lat marka traciła swoją pozycję i dopiero dzięki modelom Duster (1970) i Valiant (1974), marka odzyskała wysoką pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się aut. Kontrowersyjnym modelem był zaprezentowany w 1997 roku model Prowler. Wyróżniał się nietuzinkową stylistyką i był wyposażony w silnik o pojemności 3,5 litra V6 o mocy 214 KM.

Przystępny cenowo Dodge oraz brak własnych modeli w gamie spowodował, że w 2001 Chrysler podjął decyzję o zakończeniu produkcji Plymouth'a.

Plymouth - modele

Plymouth - powiązane artykuły