• Jeden samochód złożony z dwóch – każdy jedzie w swoją stronę
  • Dwa zróżnicowane kolorystycznie kokpity, dwa bliźniacze silniki
  • Auto z prywatnej kolekcji trafi z czerwcu na aukcję w USA

Pojazd nazwany Dodge Double Header Custom składa się z dwóch innych, przeciętych na pół i połączonych ze sobą na wysokości środkowego słupka. Dodge Colt i Plymouth Champ to bliźniacze modele, więc zespolenie ich było łatwiejsze niż gdyby wybrać różniące się samochody. Kierowca może wybrać, którym chce jeździć, bo auto nadaje się do prowadzenia z każdej ze stron.

Fuzja została wykonana starannie, pojazd polakierowano na czerwony kolor i dodano mu czarny plastikowy dach. Czerwono-czarno jest też w kabinie, jednak tu widać różnice kolorystyczne na desce rozdzielczej i tapicerce foteli.

Sprzedający nie zdradza zbyt wiele szczegółów technicznych samochodu. Wiadomo jednak, że ma dwa czterocylindrowe silniki 1.6 i 4-biegową skrzynię manualną. Dodge Colt i Plymouth Mirage to inne nazwy Mitsubishi Mirage'a produkowanego w Japonii i sprzedawanego w USA pod rodzimymi markami, japońskie są też silniki.

Auto pochodzi z kolekcji klasycznych aut Dallasa i Ammie Hawkinsów, w której znajduje się wiele rarytasów – nie tylko amerykańskich. Chcąc zrobić miejsce na kolejne znaleziska, Dallas Hawkins zamierza sprzedać ok. 20 swoich samochodów, wśród nich takie klasyki, jak Ford Mustang pierwszej generacji z 1966 r., Volkswageny Ogórek (1976 r.) i Garbus (1958 r.), Pontiac Firebird (1974 r.), Stutz Blackhawk (1976 r.) czy właśnie unikatowy samochód sklejony z Dodge'a Colta i Plymoutha Champa z 1981 r. Samochody zostaną wystawione na sprzedaż, podczas 6-dniowej imprezy, organizowanej w Indianapolis przez dom aukcyjny Mecum z Wisconsin w dniach 23-28 czerwca.