Myślisz o złotym wieku amerykańskich muscle carów i pewnie wyobrażasz sobie modele z końca lat 60., takie jak Chevrolet Chevelle Super Sport, Pontiac GTO Judge czy Plymouth Superbird, które rykiem silników chwaliły się, jak szybko potrafią jechać. Każdy z tych samochodów o możliwościach drzemiących pod ich maskami jednostek napędowych przekonywał dodatkowo umięśnionymi nadwoziami.

Okazuje się jednak, że jest też grupa samochodów, które swój potencjał ukrywają pod bardziej stonowaną stylistyką. Tym razem wybraliśmy 10 najbardziej skrytych muscle carów z lat 60. XX wieku.

Te maszyny nie znajdują się na oczywistych listach samochodów tego typu i zastanowiłbyś się dwa razy, zanim któregoś z nich wziąłbyś pod uwagę jako mistrza sprintu. A to duży błąd, ponieważ nie uwierzysz, jak dynamiczne potrafią być te youngtimery.

W naszej galerii przedstawiamy dane techniczne: pojemność silnika w litrach i w calach sześciennych (cu in) moc (hp i KM), moment obrotowy – lb ft (funty na stopę) oraz Nm, przyspieszenie 0-60 mph (mil na godzinę czyli ok. 96 km/h), a także przyspieszenie na ćwierć mili i uzyskaną na tym odcinku prędkość.