Podstawowe informacje Dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne do jakich należy autocasco, może zawrzeć każdy kierowca, a ściślej: każdy właściciel pojazdu, który zdecyduje się na wykupienie dodatkowej polisy obok obowiązkowej polisy oc.

Umowę podpisujemy na okres 12 miesięcy lub na okres krótszy w zależności od tego, który nam najbardziej odpowiada. Polisa zaczyna obowiązywać od następnego dnia, po którym dokonaliśmy zapłacenia ustalonej składki i trwa nieprzerwanie przez okres zawarty w umowie bądź do momentu nieopłacenia kolejnej raty składki, jeżeli zdecydowaliśmy się na tego typu formę płatniczą za naszą polisę. Oprócz wykupienia polisy na raty istnieje oczywiście możliwość wykupienia jej jednorazowo.

Korzyści wykupienia polisy

Kiedy już nabędziemy dla naszego pojazdu ac możemy liczyć na dodatkowe korzyści płynące z tego rodzaju ubezpieczenia, a których nie otrzymalibyśmy, jeżeli mielibyśmy jedynie wykupioną polisę oc. Przy polisie autocasco ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie w następujących okolicznościach: jeżeli zostanie nam ukradziony pojazd, gdy kierowca z własnej winy uszkodził samochód, jeżeli uszkodzenia auta powstało na wskutek zderzenia ze zwierzętami, np. przez próbującą przebiec przez ulice sarnę, gdy sprawca uszkodzeń nie jest znany oraz za skutki żywiołów, na przykład powodzi czy pożaru.

Kiedy nie przysługuje odszkodowanie z ac

Musimy być świadomi, że pomimo wykupienia tej polisy nie zawsze możemy ubiegać się o odszkodowanie. Przed zawarciem umowy winniśmy ją dokładnie poznać poprzez dogłębne przeczytanie jej. Jeżeli tak zrobimy będziemy wiedzieli, że odszkodowania nie dostaniemy, jeżeli prowadziliśmy samochód bez odpowiednich dokumentów jak np. brak prawa jazdy bądź nieważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu lub byliśmy pod wpływem alkoholu. Nie można również wykorzystać swojego auta jako narzędzia przestępstwa bądź bez uzasadnionej przyczyny oddalić się z miejsca wypadku. Jeżeli okaże się, że ukradziono nam samochód, a w nim zostawiliśmy kluczyki i dowód rejestracyjny to również odszkodowania nie dostaniemy. W umowie znajdziemy również informacje, że nie powinniśmy zgłaszać szkody, która nie przekracza 1 % wartości naszego pojazdu.