• Tesla Model X jest oferowana od 2015 roku
  • Sprawdziliśmy, czy warto kupić takie auto z początku produkcji
  • Elektryczne samochody to nadal ciekawostka na naszym rynku. Warto jednak wiedzieć, że ich ceny spadają wolniej niż w przypadku aut spalinowych
  • Więcej takich tekstów znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Ceny używanej Tesli Model X są rozstrzelone i zależą - co oczywiste - od rocznika, przebiegu i wersji. Przykładowo P100D z 2018 r i przebiegiem nieco ponad 100 tys. km. to wydatek ponad 250 tys. zł. Generalnie na bezwypadkowe egzemplarze za mniej niż 200 tys. zł nie ma co liczyć. Na dodatek wybór jest bardzo ograniczony.

Czy warto kupić używaną Teslę

Z Teslą jest jak w przypadku Apple i iPhone'a – tu też z jednej strony są wyznawcy, z drugiej zaś osoby krytycznie nastawione, które uważają, że ten smartfon nie jest wart swojej ceny. Faktem jest, że Tesla robi swoje auta inaczej niż inni producenci aut elektrycznych. Obsługa Tesli Model X odbywa się prawie wyłącznie za pomocą ekranu dotykowego. Tesla jako jedyna marka ma własną sieć stacji ładowania Supercharger. Co nie zmienia faktu, że Teslę można naładować na każdej ładowarce. W domu również, ale uwaga — to może trochę potrwać. Jak długo? To zależy czy korzystamy z gniazdka 230V, czy jednak mamy w garażu zamontowaną mocniejszą ładowarkę.