• Z powodu remontu na jednym z węzłów na autostradzie A2 kierowcy będą musieli korzystać z objazdów
  • Z największymi utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy pojazdów ponadnormatywnych
  • Remont został podzielony na etapy, a planowe zakończenie prac jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych

Na kilka etapów zostały podzielone prace, które już wkrótce rozpoczną się na jednym z węzłów autostrady A2. W ten sposób drogowcy chcą zminimalizować uciążliwość planowanego remontu nawierzchni. Ten wiąże się z wieloletnim planem utrzymaniowym i wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Prace remontowe na jednym z węzłów na autostradzie A2

Remont na węźle Jordanowo rozpocznie się w poniedziałek (25 września), ale już od środy (20 września) nie będą mogły przejeżdżać tędy pojazdy wielkogabarytowe, czyli te o szerokości przekraczającej 2,5 m. Kierowcy pozostałych pojazdów będą musieli korzystać z objazdów, które będą wytyczone na poszczególnych etapach prac.

W pierwszym etapie, który rozpocznie się już 25 września, zostanie wymieniona warstwa ścieralna nawierzchni na łącznicach zjazdowych węzła. Z tego względu dla kierowców jadących autostradą A2 i chcących zjechać w kierunku drogi ekspresowej S3 wyznaczony zostanie objazd.

Objazdy dla kierowców chcących dojechać do drogi S3

Kierowcy podróżujący od strony Świecka pojadą "przez węzeł Torzym, drogę wojewódzką nr 138 do skrzyżowania z drogą krajową nr 92 w Torzymiu, dalej drogę krajową nr 92 do ronda na obwodnicy Świebodzina, drogę gminną prowadzącą do węzła „Świebodzin Północ”, lub dalej do węzła „Świebodzin Południe”.

Objazd wyznaczony przez węzeł Torzym Foto: Autostrada Wielkopolska
Objazd wyznaczony przez węzeł Torzym

Kierowcy jadący z przeciwnego kierunku — od Warszawy — będą kierowani przez węzeł Nowy Tomyśl (pojazdy o DMC powyżej 7 t) lub węzeł Trzciel (wyłącznie pojazdy o DMC do 7 t).

Kierowcy pojazdów o DMC ponad 7 t pojadą z węzła Nowym Tomyśl drogą wojewódzką nr 305 do ronda w Bolewicku, następnie drogą krajową nr 92 w kierunku obwodnicy Świebodzina i dalej do węzłów Świebodzin Północ lub Świebodzin Południe.

Objazd z kierunku Warszawy dla pojazdów o DMC pow. 7 t Foto: Autostrada Wielkopolska
Objazd z kierunku Warszawy dla pojazdów o DMC pow. 7 t

Z kolei kierowcy jadący od węzła Trzciel (pojazdy o DMC do 7 t) dostaną się do DK92 drogami powiatowymi, a już po wjechaniu na nią pojadą w kierunku obwodnicy Świebodzina i dalej do węzłów Świebodzin Północ lub Świebodzin Południe.

Objazd z kierunku Warszawy dla pojazdów o DMC do 7 t Foto: Autostrada Wielkopolska
Objazd z kierunku Warszawy dla pojazdów o DMC do 7 t

Ponad dwa tygodnie utrudnień, o ile pogoda dopisze

Jak informuje spółka Autostrada Wielkopolska II, prace na łącznicach zjazdowych potrwają ok. 16 dni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych ten czas może się jednak wydłużyć. W kolejnym etapie przeprowadzony zostanie remont łącznic wjazdowych.

Autostrada Wielkopolska II przypomina o obowiązującym od 20 września br. zakazie dla pojazdów ponadnormatywnych. Pojazdy o szerokości ponad 2,5 m nie będą mogły przejeżdżać przez węzeł Jordanowo aż do zakończenia całości prac.