Znacie ten żart o BMW, że kierunkowskazy w tych autach są opcją, a nie standardem? Wszystko wynika z tego, że utarło się przekonanie, że kierowcy tych aut nie używają kierunkowskazów. Jest to na tyle popularne zjawisko, że niektórzy zupełnie się nie dziwią, gdy jadące przed nimi bawarskie auto nie wyświetli migacza.

Żarty żartami, ale stereotypy skądś się biorą, co więcej opinia o nieużywaniu kierunkowskazów przez użytkowników jest powszechna w wielu miejscach na Ziemi. Dlatego profil BMW USA postanowił przypomnieć swoim użytkownikom, żeby używali kierunkowskazów. Napisał dosłownie taką wiadomość "Use your blinkers.", co oznacza "Używajcie swoich kierunkowskazów".

Oczywiście, nigdzie nie jest napisane, że wiadomość skierowana jest do użytkowników niemieckiej marki, jednak samo to, że napisał to oficjalny profil BMW, jest dość wymowne.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

W komentarzu dopisane jednak zostało, że kierowcy BMW są najlepszymi na drodze, jednak sytuacje w ruchu drogowym mogą być nieprzewidywalne. Oczywiście w komentarzach wybuchły odpowiedzi śmiejące się z tego stereotypu.

Samo BMW także musi mieć dużą dawkę dystansu i poczucia humoru, że napisało taką wiadomość do swoich odbiorców.