Zainicjowany przez niemiecki rząd szczyt G7 odbywał się w Schloss Elmau w Górnej Bawarii. Za transport polityków odpowiedzialne było BMW, które oprócz floty samochodów seryjnych zapewniło również trzy egzemplarze jeszcze przedpremierowych elektrycznych i7, które są przeznaczone do przewożenia VIP-ów. Samochody te zostały dodatkowo opancerzone i otrzymały certyfikowaną ochronę klasy VR6. To oznacza, że limuzyny powinny być odporne na ostrzał minimum pociskami kalibru 7,62 mm x 39 z rdzeniem stalowym.

Elektryczne i opancerzone BMW i7

Nowe BMW serii 7 miało swoją premierę kilka tygodni temu, jednak do tej pory nie pokazano jeszcze wersji opancerzonych. Oficjalnie samochód ma zadebiutować dopiero za pięć miesięcy. BMW już od wielu lat oferuje samochody, które zapewniają dodatkową ochronę, jednak nigdy dotąd w ofercie nie było takiego pojazdu o napędzie elektrycznym.

"Po raz pierwszy wprowadzimy również całkowicie elektryczny pojazd o wysokim poziomie bezpieczeństwa – bez żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o standard ochrony naszych klientów. Będzie bazował na BMW i7, pokazując, że zrównoważony rozwój i bezpieczeństwo mogą iść w parze" - powiedział Oliver Zipse, prezes Zarząd BMW AG.

Już podczas projektowania nowej serii 7 inżynierowie BMW wzięli pod uwagę to, że poza wersjami standardowymi, będzie to także samochód o wzmocnionym bezpieczeństwie. Niemcy jednak nie chwalą się, jak dodatkowa masa wynikająca z lepszego opancerzenia wpłynie na zasięg samochodu.