Drogowcy pracują w terenie na trzech odcinkach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. To w sumie 42 km, a budowane odcinki, to: Bożepole Wielkie - Luzino (długość ok. 10 km); Luzino - Szemud (ok. 10 km); Szemud - Gdynia (ok. 22 km).

Jest szansa, że odcinki zostaną oddane do użytku przed przewidywanym terminem końcowym, który jest przewidziany na 2022 r.

Mapa drogi S6 Foto: GDDKiA
Mapa drogi S6

Na etapie projektowym są cztery odcinki od Słupska do Bożegopola Wielkiego, a także dwa wchodzące w skład Obwodnicy Metropolii Śródmiejskiej:

  • rozbudowa obwodnicy Słupska do dwóch pełnych jezdni (obecnie dwujezdniowa jest tylko w obrębie węzłów) - trzy odcinki o łącznej długości ok. 9,5 km (cała obwodnica ma 16,3 km);
  • Bobrowniki - Skórowo (ok. 13 km);
  • Skórowo - Leśnice (ok. 11 km);
  • Leśnice - Bożepole Wielkie (ok. 22 km).

Odcinki Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej:

  • Chwaszczyno - Żukowo (ok. 16,3 km);
  • Żukowo - Gdańsk Południe (ok. 16 km, a związana z tym odcinkiem obwodnica Żukowa - ok. 7 km między Glinczem a Przyjaźnią).

Wszystkie odcinki są realizowane w oparciu o formułę "Projektuj i buduj".

Droga S6 - woj. zachodniopomorskie połączy się z woj. pomorskim

W przetargach według formuły "Optymalizuj i buduj" znajdują się dwa odcinki S6 w woj. zachodniopomorskim od Koszalina do Słupska, które połączą się z woj. pomorskimi:

  • Sianów - Sławno (ok. 23 km), 
  • Sławno - obwodnica Słupska (ok. 23 km). 

Na oba odcinki zostały wydane w sierpniu decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Ponadto są prowadzone prace budowlane przy dokończeniu niemal 8-kilometrowego odcinka obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie w związku ze skomplikowanymi warunkami podłoża była konieczna aktualizacja dokumentacji projektowej. Ogłoszono także przetarg na budowę węzła Sianów Zachód.

Droga S6 - problemy z odcinkiem Słupsk- Bobrowniki

Niestety nie wiadomo, kiedy będzie można zakończyć przetarg na 16-kilometrowym odcinku S6 w województwie pomorskim. Dotychczasowe przetargi zakończyły się zaskarżeniem decyzji i odwołaniem przetargu. W tym przypadku GDDKiA nie jest w stanie przewidzieć, kiedy będzie można podpisać umowę i ruszyć z pracami na tym odcinku.

Według planów cała droga S6 ma być gotowa dla kierowców w 2025 r.