• Fiat Ducato jest rynkowym liderem w branży, uhonorowanym 13 razy z rzędu tytułem „Najlepszej bazy pod zabudowę” przez czytelników fachowego niemieckiego tytułu „Promobil”
  • Przyjemny design, trwały silnik o znacznej rozpiętości mocy, specjalne zawieszenie, systemy asystenckie i bogaty wybór opcji przyczyniają się do sukcesu Ducato
  • Wyspecjalizowany zespół „Fiat Professional for Recreational Vehicles" tworzy gamę produktów i usług dla użytkowników kamperów na fiatowskiej bazie

Tegoroczny boom na kampery jest zrozumiały – z powodu pandemii nasze wyjazdy wakacyjne zmieniły charakter. Rzadziej latamy do zatłoczonych kurortów, częściej jeździmy autem w odludne tereny. Samochód z zabudową mieszkalną stał się pożądanym rozwiązaniem. Jedziesz i nocujesz, gdzie chcesz i z kim chcesz. Ku temu rozwiązaniu skłaniają się już nie tylko poszukiwacze przygód i zdeklarowani miłośnicy karawaningu.

Producenci zabudów pokochali Fiata Ducato

Gdy przeglądamy oferty firm produkujących zabudowy, przekonujemy się, jak wiele z nich korzysta z Fiata Ducato jako bazy dla swoich kamperów. Okazuje się, że takie znane marki jak Hymer, XGO, Knaus, Weinsberg, Westfalia, Sunlight, Forster i wiele innych budują pojazdy kempingowe właśnie na Ducato. Fiatowska baza posłużyła też polskiemu Affinity Camper Vanowi.

Jaki jest klucz do takiego powodzenia wśród producentów zabudów? Tegoroczny Fiat Ducato jest ewolucją techniczną, która zapewnić ma niesłabnące zainteresowanie modelem. Nowością jest 9-biegowa, automatyczna skrzynia biegów, uprzyjemniająca prowadzenie kampera i przyczyniająca się do obniżenia zużycia paliwa. Silnik Diesla 2.3 Multijet II, instalowany w ciężarówkach, jest solidny i trwały, co zapewne przyczynia się do wyboru Ducato. Poza tym dostępny jest on w czterech wersjach mocy – 120, 140, 160 i 180 KM, a to poszerza możliwości zastosowania go w różnych rodzajach kamperów.

Ducato ma także zaawansowane systemy wspomagania jazdy, ułatwiające życie kierowcy i czyniące podróż bezpieczniejszą; specjalne zawieszenie dla kamperów i bogaty wybór opcji, np. obrotowe fotele kierowcy i pasażera.

Przygoda z kamperem? Chętnie, ale bez problemów

Fiat Professional, czyli marka pojazdów użytkowych Fiata, ma specjalny zespół ekspertów w dziedzinie pojazdów rekreacyjnych – „Fiat Professional for Recreational Vehicles". Marka nie ogranicza się tylko do samochodów, lecz także dostarcza produkty i usługi dla użytkowników pojazdów, zapewniając wielojęzyczną obsługę klienta. W przypadku przeglądów i napraw kamperów Fiat Professional do dyspozycji jest sieć 6500 punktów serwisowych marki w całej Europie. Spośród nich ponad 1800 to punkty Fiat Motorhome Assistance specjalizujące się w obsłudze samochodów kempingowych. Przez pierwsze dwa lata od zarejestrowania samochodu klienci mogą bezpłatnie korzystać z wielojęzycznego assistance, czynnego 7 dni w tygodniu przez całą dobę, udzielającego pomocy w razie wypadku, przebicia opony, awarii, a nawet braku paliwa.