Countach to jedno z tych aut, które w formie plakatów wisiały na ścianach pokojów wielu młodych ludzi zafascynowanych motoryzacją. Ten oryginalny samochód światło dzienne ujrzał w 1971 r., ale do momentu rozpoczęcia produkcji minęły kolejne trzy lata.

Lamborghini Countach LPI 800–4 wraca w nowym wcieleniu

Lamborghini Countach skończyło 50 lat i po takim właśnie czasie firma zamierza go wskrzesić. "Spełniamy marzenia" - tak Lambo na Twitterze obwieściło nadejście nowego modelu, potwierdzając tym samym plotki, które od jakiegoś czasu krążyły w sieci.

Szczegółowe oficjalne informacje na temat nowego modelu owiane są oczywiście tajemnicą, ale użytkownicy ekskluzywnej, klienckiej aplikacji Unica otrzymali garść dodatkowych informacji.

Lamborghini Countach LPI 800–4 - z napędem hybrydowym

Jak widać, marka ujawniła m.in. nazwę nowego samochodu - będzie nazywać się Countach LPI 800–4. Najprawdopodobniej więc będzie dysponować mocą ok. 800 KM i napędem na cztery koła. Litera "I" sugeruje zaś, że będzie on wyposażony w napęd hybrydowy.

Na zdjęciu widać także wlot powietrza, wyraźnie inspirowany pierwowzorem. Fragment błotnika sugeruje ponadto, że nowe Lamborghini Countach także w kolorystyce może mocno inspirować się stylem lat 70.

Lamborghini Countach LPI 800–4 - mocno inspirowane pierwowzorem

Z kolei fotografia zakrytego, gotowego samochodu, udostępniona oficjalnie przez Lamborghini, zdradza, że bryła nowego modelu nawiązywać będzie do pierwszych wersji Countacha, pozbawionych ogromnego tylnego spojlera.

Informacje te potwierdza "Supercar Blog", który sugeruje także, że nowy Countach mechanicznie bazować będzie naprawdopodobniej na Lamborghini Sian FKP 37, z jego 6,5-litrowym silnikiem V12 i 48-wolowym układem mild-hybrid, które łącznie dają 819 KM.

Według tego samego źródła premiera Lamborghini Countach LPI 800–4 nastąpić ma podczas tegorocznego Pebble Beach Concours d'Elegance, który odbędzie się 15 sierpnia. Auto ma być wyprodukowane w limitowanej serii 112 egzemplarzy i kosztować ok. 3 mln euro, czyli w przeliczeniu niemal 14 mln złotych.