Tematem głównym dzisiejszego wydania jest nasz autorski i pewnie subiektywny ranking 100 samochodów, które potencjalnym właścicielom mogą dostarczyć niespodziewanych kłopotów. Są one ponadprzeciętnie awaryjne, często podatne na korozję, a w związku z tym kosztowne i kłopotliwe w serwisie i codziennej eksploatacji. Przegląd dotyczy aut wyprodukowanych w ostatnim 20-leciu, a znalazły się w nim modele różnych segmentów i wielu firm motoryzacyjnych.

No cóż, wpadki mogą się przytrafić każdemu, z reguły jednak producenci szybko wyciągnęli z tego wnioski i wprowadzili konieczne poprawki. Często takie auta nadal możemy znaleźć w ofertach sprzedaży, dlatego warto zobaczyć, czy akurat ten model nie znajduje się w naszym zestawieniu. Polecamy ten ranking Waszej uwadze.

A poza tym, jak co tydzień mamy prezentacje wielu nowych samochodów. Mieliśmy okazję rozmawiać ze stylistą z Hyundaia, który pracuje nad serią elektrycznych modeli Ioniq. Jego najnowszym dziełem jest naprawdę przemyślany i dopracowany w szczegółach Ioniq 6. Elektrycznych aut przybywa z tygodnia na tydzień. Nissan wprowadza model Ariya na prąd i Qashqaia z nowym napędem.

Miłośnikom mocniejszych wrażeń w tradycyjnym wydaniu prezentujemy 408-konnego Mercedesa AMG C43 oraz Alpine B4 Grand Coupe z 6-cylindrowym biturbo o mocy 495 KM.

Na polski rynek wkracza kolejny SUV z Chin, Skywell ET-5. Sprawdziliśmy jego osiągi i jakość. Przetestowaliśmy także hybrydową Toyotę RAV 4 Adventure z 2,5-litrowym silnikiem i napędem na 4 koła, Skodę Kodiaq RS w podróży do Włoch i Chorwacji, a w porównaniu mamy trzy benzynowe kompakty: Forda Focusa, Kię Ceed i VW Golfa. W kolejnym teście porównawczym występują Opel Grandland X plug-in i Kia Sportage również z napędem plug-in. Miejmy nadzieję, że wszystkie testowane przez nas samochody są dostępne w salonach i ci, którzy je odbiorą, będą zadowoleni.

Wakacje prawie na półmetku, więc jest jeszcze pora wybrać jeden z testowanych przez nas wideorejestratorów. Sprawdziliśmy też, czy bezalkoholowe napoje, których jest coraz więcej, mogą właściwie orzeźwić kierowców i czy nie ma przeciwwskazań do ich spożywania przed podróżą.

Nasz redakcyjny kolega testował elektryczny rower, sprawdzał, czy jest to wygodny, szybki i oszczędny sposób podróżowania w czasach, kiedy na ulicach są korki, a na stacjach benzynowych paliwo coraz droższe.

Renault 5 skończyło 50 lat. Gratulacje, bo był to jeden z najbardziej udanych i kultowych modeli francuskiej firmy. Przypominamy jego historię i najciekawsze epizody w minionych lat.

Ciekawych tematów na 84 stronach jest znacznie więcej, życzymy więc miłej lektury i bezpiecznych podróży.