Funkcjonariusze policji, którzy pełnią służbę podczas świąt wielkanocnych, skoncentrują się na monitorowaniu trzeźwości kierowców, ich stanu psychofizycznego oraz przestrzegania limitów prędkości. Dodatkowo sprawdzą, czy wszyscy pasażerowie, w tym dzieci, są prawidłowo zabezpieczeni, a także zadbają o płynność ruchu na kluczowych trasach komunikacyjnych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Radiowozy i "suszarki" już czekają

Na drogi wyjadą również specjalne grupy policji, nazwane SPEED, które mają na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach, takim jak przekraczanie dozwolonych prędkości. Policjanci wyposażeni w oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz ręczne mierniki prędkości będą czuwać nad bezpieczeństwem ruchu.

W związku z długimi podróżami, które niektórzy Polacy planują podczas Wielkanocy, policja przypomina o konieczności sprawdzenia stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem, jak również obowiązkowego wyposażenia samochodu.

Uwaga na dobrą pogodę!

Wiosenna pogoda przyciąga na drogi więcej pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Policja apeluje o zachowanie ostrożności wobec tych, którzy są narażeni na większe ryzyko. Ponadto kierowcy motocykli są szczególnie wzywani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim do respektowania ograniczeń prędkości.