Policja z Pruszcza Gdańskiego postanowiła w oryginalny sposób karać kierowców za przekroczenie dozwolonej prędkości. Z pomocą przyszła im Straż Gminna. O całej akcji poinformowano na Facebooku. Większość internautów jednak ostro skrytykowała pomysł policji, nie zostawiając na niej suchej nitki.

Czytaj także: Mandaty za jazdę na zderzaku. To nie jest kolejny martwy przepis

Zamiast mandatu sok z cytryny. Nowa akcja policji

Na Facebooku gminy Pruszcz Gdański możemy obejrzeć zdjęcia z całej akcji oraz krótki opis do niej. Tym razem policjanci udali się w okolice szkoły podstawowej w Rotmance.

- Kwaśny sok albo miły gadżet! Wrzesień to czas akcji „Zmniejsz prędkość, zwiększ myślenie”, którą realizujemy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański. Na tych, którzy jechali szybciej niż powinni, czekał sok z cytryny - wyjaśnia Marek Tułowiecki, starszy inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański.

Czytaj także: Motocykl i matiz po zderzeniu zmieniły się w kulę ognia [Nagranie]

Ale to nie wszystko! Policja postanowiła również nagrodzić wzorowych kierowców, którzy dostawali drobne upominki.

- Od lat zauważamy, że akcja cieszy się dużą aprobatą kierowców - i tych nagradzanych, i tych karanych. W końcu chodzi o bezpieczeństwo uczniów, naszych dzieci - dodaje Marek Tułowiecki.

Internauci bezlitośni. "Powinniście się wstydzić"

Większości internautom akcja z karaniem kierowców sokiem z cytryny zamiast mandatem zdecydowanie nie przypadła do gustu. Wyraz swojemu niezadowoleniu dali w licznych negatywnych komentarzach pod postem.

- grzmią niezadowoleni internauci.

Czytaj także: Poboczem i pod prąd. Tak spieszył się kierowca Audi [Nagranie]