Range Rover chwali się swoim 46 letnim dziedzictwem i prezentuje specjalną odmianę swego pojazdu. Samochód jest dziełem specjalnego pionu marki - Special Vehicle Operations - która tworzy spersonalizowane, limitowane i luksusowe edycje aut koncernu Jaguar Land Rover.

Range Rover SVAutobiography Dynamic posiada charakterystyczne, dwukolorowe nadwozie, zmieniony grill, moletowany napis „Range Rover”, plakietkę z nazwą i pakiet innych dodatków stylizacyjnych. Wiele elementów, takich jak wloty powietrza, ozdobne połyskujące listwy na bokach, czerwone zaciski hamulców Brembo, ogromne (lecz lekkie) felgi, to elementy, które z zewnątrz zapowiadają sportowe nacechowanie ogromnego auta. We wnętrzu wersji Dynamic również odczuwa się sportowy, aczkolwiek nadal luksusowy charakter. Wykończenie z materiałów najwyższej jakości jest zestawione ze sportowym wyprofilowaniem foteli i sportowymi akcentami. Nawet zawieszenie zostało zestrojone w kompromisowy sposób- ma zapewniać zarówno komfort jak i stabilność.

Pod maską Range Rovera mieszka dużo mocy - dokładnie 550 KM wykrzesanych z pięciolitrowego silnika V8. Mocny motor o momencie obrotowym wynoszącym 680 Nm pozwala na bardzo sprawne rozpędzanie brytyjskiego kolosa. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje 5,4 s. Za zmianę przełożeń odpowiedzialna jest automatyczna, 8-biegowa przekładnia. Samochód wyposażony jest w wielu elektronicznych asystentów mających stabilizować go na drodze, zapewniać bezpieczeństwo i łatwiejsze zapanowanie nad ogromną mocą. Technologie zastosowane w Range Roverze między innymi niwelują wychylenie nadwozia podczas pokonywania zakrętów czy też ułatwiają sprawne ruszenie w sytuacjach niedostatecznej przyczepności. Pozytywny wpływ na zachowanie auta miały też zmiany w podzespołach, np. przestrojone zawieszenie, zapewniające lepsze prowadzenie i obniżające auto o 8 mm w stosunku do zwykłego SVAutobiography.

Range Rover SVAutobiography Dynamic
Range Rover SVAutobiography Dynamic

Auto naszpikowane jest elektroniką. Niezliczona ilość asystujących systemów stanowi wsparcie dla kierowcy podczas codziennej jazdy, jak i w sytuacjach kryzysowych. Nie sposób wymienić każdego z dodatków zapewniających w samochodzie bezpieczeństwo i wygodę. Na jego pokładzie znajduje się m.in. system rozpoznawania znaków i automatycznego utrzymywania wskazanej na nich prędkości, AEB- który jest systemem zdolnym do awaryjnego, automatycznego zatrzymania pojazdu, tempomat dostosowujący się do innych użytkowników drogi, czujnik zmęczenia kierowcy, martwego pola w lusterkach, zestaw kamer wokół pojazdu, system ułatwiający cofanie z przyczepą i wiele innych.

Wewnątrz pojazdu znajduje się wiele dodatków mających uprzyjemnić i ułatwić podróżowanie zarówno kierowcy jak i pasażerom. Bogate wyposażenie typowe dla tego pojazdu oferuje podróżującym wysoki poziom komfortu. Nowoczesny system multimedialny jest kontrolowany przez kierowcę poprzez wkomponowany w deskę rozdzielczą 10 calowe ekran. Dla pasażerów dostępny jest system multimedialny z ekranami w zagłówkach i dostępem do wszystkich funkcji, nawet do nawigacji. Dodatkowa aplikacja na smartphone umożliwia szeroki zakres zdalnego zarządzania funkcjami pojazdu takimi jak np. włączanie ogrzewania, klimatyzacji czy nawet silnika.

Range Rover SVAutobiography Dynamic trafi do sprzedaży zimą tego roku. W Wielkiej Brytanii cennik będzie otwierać kwota 76 350 funtów.