Opis problemów z wyjazdem został umieszczony na profilu OSP KSRG Wilkołaz na Facebooku.

Zobacz też: Uważaj, gdzie zostawiasz auto, czyli pułapki na kierowców

Gwałtowna reakcja wójta

Serwis lublin112.pl napisał do wójta Gminy Wilkołaz Pawła Głąba z prośbą o komentarz w sprawie skandalicznego incydentu. Wójt miał zapewnić, że przekazał pracownikom, by ci nie parkowali swoich samochodów blisko budynku remizy. Jednocześnie, jak podaje serwis, wójt krytycznie odniósł się do upublicznienia przez strażaków zdjęć zaparkowanych aut, bo miało to wywołać ogromny hejt na władze gminy.

Zobacz też: Kierowca ciężarówki odpowie za zalanie aut i uszkodzenia budynku?

Każda minuta jest bezcenna

Przypominamy, że dla strażaków, w przypadku interwencji, każda minuta może być na wagę ludzkiego zdrowia lub życia. Trzeba zatem pamiętać, by nie utrudniać im ważnej i odpowiedzialnej pracy przez opóźnianie ich dotarcia na miejsce zdarzenia.

Województwo lubelskie: Auta urzędników uniemożliwiały wyjazd wozu strażackiego Foto: OSP KSRG Wilkołaz
Województwo lubelskie: Auta urzędników uniemożliwiały wyjazd wozu strażackiego

Po pierwsze: nie przeszkadzać!

Uczestnik ruchu, a także każda inna osoba znajdująca się na drodze, są zobowiązani zawsze ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się.

Obowiązek ułatwienia przejazdu dotyczy także pieszych znajdujących się na drodze. Oznacza to, że stojący w korku kierowcy powinni rozjechać się na boki, wjechać na pas zieleni lub zjechać na pobocze, a pojazdy znajdujące się w ruchu zmienić pas, tak żeby jak najszybciej przepuścić pojazd uprzywilejowany. Piesi natomiast powinni powstrzymać się od przejścia na drugą stronę ulicy, nawet jeżeli mają zielone światło lub już znajdują się na przejściu.