Do sytuacji doszło w weekendową noc z 3 na 4 grudnia na terenie zakładu w Warzymicach niedaleko Szczecina. Nieznany sprawca wszedł na teren firmy i przeciął opony w 20 samochodach.

Jak informuje radioszczecin.pl, by zachować anonimowość, założył strój maskujący, którym były m.in. gałęzie świerku i tui. Z tego powodu na nagraniach z monitoringu wydaje się, jakby to żywa choinka chodziła po parkingu firmy.

Przedstawiciel firmy Madar, która jest poszkodowanym, poinformował, że sprawca musiał wiedzieć, że są kamery, więc ukrył swoją tożsamość w nietypowy sposób. Firma prosi o pomoc we wskazaniu sprawcy. Być może ktoś rozpozna tę osobę po sylwetce lub sposobie poruszania się.

Choć brzmi to dość zabawnie, doszło do sporych strat, które szacowane są przez firmę na 60 tys. zł. Osoba, która dopuściła się tego przestępstwa, podczas niszczenia opon sama się poważnie skaleczyła, o czym świadczy zapis z monitoringu, ale także krew na placu. Ponadto zabezpieczono ślady butów, których wzór podeszwy był dość specyficzny, wskazujący na obuwie wojskowe. Ślady zostały zabezpieczone przez policję.

Firma wyznaczyła nagrodę za pomoc w odnalezieniu sprawcy, która wynosi 5 tys. zł. Radioszczecin.pl informuje, że jeśli ktoś posiada szczegóły tej sytuacji lub zna sprawcę, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 607 976 706.