Japońska marka liczy na ciekawe historie użytkowników swoich samochodów oraz potwierdzenie ich trwałości i niezawodności. Na całym świecie wiele Priusów, Corolli, Hiluxów czy Land Cruiserów osiąga przebiegi rzędu miliona kilometrów. Ostatnio pisaliśmy o prawdziwym rekordziście z USA, który w 9 lat przejechał pickupem Tundra ponad milion mil (1,6 mln km). Przedstawiciele Toyoty liczą na równie ciekawe przypadki z Polski — może nie aż tak ekstremalne, ale kto wie?

Toyota Prius I Foto: Adam Mikuła / Auto Świat
Toyota Prius I

Nowi członkowie Klubu mogą podzielić się historią swojego samochodu w Kronice najdalszych podróży i otrzymać Atrybuty Rekordzisty (specjalne gadżety przypisane do poszczególnych kategorii w klasyfikacji rekordów).

Toyota Corolla IX (2001-07) Foto: Auto Świat
Toyota Corolla IX (2001-07)

"Legendarna niezawodność naszych samochodów to wynik nieustannego doskonalenia technologii i maksymalnej dbałości o szczegóły zgodnie z zasadami słynnego Systemu Produkcyjnego Toyoty. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że po drogach całego świata można spotkać auta naszej marki o imponujących przebiegach. Dotyczy to także Polski. Klub Rekordowych Przebiegów to szansa, by uhonorować zarówno te najtrwalsze samochody, jak i ich właścicieli, którzy wiedzą, że mogą liczyć na swoje auta" – powiedział Krzysztof Prus, Regional Senior Manager, Marketing Communication w Toyota Central Europe.

Toyota Avensis I 1.8 (1997-2003)
Toyota Avensis I 1.8 (1997-2003)