Pierwsze zdjęcia przedstawiają odmianę Turbo. Wizualnie najbardziej zmienił się tył auta. W oczy rzucają się węższe tylne lampy połączone ozdobnym pasem, pod którym widnieje napis „Porsche”. Taki zabieg może przypominać nowego Boxstera/Caymana. Trzeba przyznać, że nowa Panamera prezentuje się znacznie zgrabniej i atrakcyjniej.

Samochód zbudowano na nowej platformie. Mówi się, że jest o ok. 90 kg lżejszy od dotychczasowego modelu. Gama jednostek napędowych, ani osiągi nie są jeszcze znane. Wiemy na pewno, że pod maskę trafi nowy turbodoładowany silnik 4.0 V8. Zapewne zastąpi on dotychczasowy motor o pojemności 4,8 litra. Do wyboru będą jeszcze zmodernizowane silniki V6. W późniejszym czasie do oferty powinna dołączyć wersja plug-in hybrid.

Nie mamy jeszcze zdjęć wnętrza Panamery II. Z przecieków wiadomo, że przed oczami kierowcy pojawi się cyfrowy zestaw wskaźników, z wyjątkiem centralnego obrotomierza, który pozostanie analogowy. Na środku deski rozdzielczej znajdzie się większy ekran dotykowy.

Na więcej informacji musimy jeszcze chwilę poczekać. Światowy debiut nowej Panamery odbędzie się 28 czerwca w Berlinie. Pierwszy publiczny debiut nowego Gran Turismo będzie można śledzić na żywo w Internecie od godz. 20.10, pod adresem: www.newsroom.porsche.com/premiere