Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach opublikowali w sieci krótkie nagranie. Wideo ma być przestrogą dla wszystkich nieodpowiedzialnych kierowców, próbujących przejechać przez przejazd kolejowy po tym, gdy szlaban zacznie się już opuszczać. Główny bohater 20-sekundowego nagrania nie tylko skończył z zaporą na dachu swojego samochodu, ale również z bardzo wysokim mandatem.

Zobacz także: Przeszedł pod szlabanem. Zapłaci gigantyczny mandat

29-latek próbował przejechać przejazd kolejowy. Szlaban zatrzymał się na dachu jego auta Foto: świętokrzyska policja / Policja.pl
29-latek próbował przejechać przejazd kolejowy. Szlaban zatrzymał się na dachu jego auta

Próbował przejechać przejazd kolejowy. Szlaban zatrzymał się na dachu jego auta

Nagranie pochodzi z ostatniego piątku, 4 lutego. To właśnie w ten dzień policjanci z kieleckiej drogówki prowadzili specjalne działania prewencyjne pod nazwą "Bezpieczny przejazd kolejowy". Kontrole odbywały się na terenie dwóch wsi w gminie Piekoszów: Wierna Rzeka oraz Rykoszyn. Szybko okazało się, że nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów obowiązujących przy przejazdach kolejowych. Pięciu z nich zostało ukaranych za wykroczenia.

Zobacz także: Wiozła dzieci i wjechała na przejazd, chociaż zapory już się zamykały

Monitoring policyjny uchwycił m.in. nieodpowiedzialnego 29-latka, który nie zważał ani na sygnalizację świetlną, ani też przede wszystkim na opuszczający się szlaban. Mimo to kierowca Iveco próbował wjechać na przejazd kolejowy. W efekcie skończył ze szlabanem na dachu swojego samochodu (zapora o mało nie została złamana) i mandatem w wysokości 2100 zł. Ponadto niedopowiedziany kierowca otrzymał sześć punktów karnych.

29-latek został ukarany mandatem w wysokości 2100 zł. Otrzymał również sześć punktów karnych Foto: świętokrzyska policja / Policja.pl
29-latek został ukarany mandatem w wysokości 2100 zł. Otrzymał również sześć punktów karnych

"Należy pamiętać, że po zmianie taryfikatora od stycznia 2022 r. wszelkie wykroczenia popełniane na przejazdach kolejowych są karane mandatem w wysokości dwóch tys. zł" przypomina polska policja na swojej stronie internetowej.

Zobacz także: Wjechała na przejazd podczas podnoszenia szlabanów - 2 tys. zł mandatu

(AG)