Mariusz Olejnik, znany szerzej jako "JOSE Kolekcjoner", to polski milioner, który nie wstydzi się eksponować swojego dorobku w mediach społecznościowych. "Jose" zasiada w zarządzie Galerii Figur Stalowych (wystawa rzeźb motoryzacyjnych i filmowych wykonanych z metalu), a wraz ze wspólnikami prowadzi m.in. sklep z odzieżą dla fanów wieczornych spotkań przy drogich i szybkich samochodach.

Biznesmen wstawił w ostatnich latach do swojego garażu m.in. Rolls-Royce'a Phantoma, BMW M4 czy Lamborghini Aventador SVJ. Niestety, na początku września jeden z wymienionych samochodów został zdemolowany przez wandala. Nieznany sprawca potraktował zaparkowane pod Hotelem Continental w Warszawie auto jak część chodnika.

Kolekcjoner wyznaczył wysoką nagrodę za wskazanie sprawcy

"Jose" poinformował o tym zdarzeniu na swoim profilu na Facebooku i dołączył do niego nagranie, na którym został uwieczniony popis młodego mężczyzny. Właścicielowi Lamborghini Aventador SVJ zależy na tym, "żeby sprawiedliwości stało się zadość" i "sprawca odpowiedział za swoje czyny".

Zobacz też: Przeszedł po zaparkowanej Toyocie. Zniszczenia na prawie 24 tys. zł

Osoba, która pozwoli ustalić tożsamość wandala, dostanie od kolekcjonera nagrodę w wysokości 50 tys. zł. "Liczę na Waszą pomoc i Wasze wsparcie w tej przykrej sytuacji. Uważam, że żaden człowiek nie ma prawa deptać naszych marzeń, a to auto właśnie jest wynikiem 20 lat pracy i moim marzeniem z czasu, kiedy byłem małym chłopcem, jest więc dla mnie szczególnie ważne" – zaapelował na Facebooku "Jose".