W czwartek, 25 czerwca doszło do tragicznego wypadku autobusu linii 186 jadącęgo w kierunku Szczęśliwic. Przegubowy autobus staranował bariery na rozwidleniu trasy S8 na moście Grota Roweckiego – połowa pojazdu znalazła się na wiadukcie, a pozostała część spadła z estakady. W wyniku wypadku zgineła jedna osoba, a 17 zostało rannych, w tym 4 poważnie. Wstępne ustalenia policji wskazują na to, że młody kierowca autobusu zasłabł, prawdopodobnie w wyniku wysokiej gorączki.

Poważne utrudnienia w kierunku Gdańska

Uszkodzony odcinek drogi to newralgiczna arteria Stolicy i jednocześnie część warszawskiej obwodnicy. Niestety, całkowicie zniszczone bariery przy feralnym zjeździe na Wisłostradę i ustawione tam do czasu naprawy betonowe zapory oznaczają, poważne utrudnieni w poruszaniu się, i to przez kilka najbliższych dni. Największy problem czeka kierowców chcących wydostać się z Warszawy w kierunku Gdańska i Mazur.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że aktualnie ruch odbywa się ciągiem głównym w kierunku Poznania. Niestety, zablokowany jest za to zjazd na Wisłostradę w kierunku Gdańska i w kierunku Centrum oraz wjazd na S8 z kierunku Centrum.

Kolejna zła wiadomość jest taka, że część utrudnień nie zniknie szybko, przynajmniej do momentu kiedy nie zostanie naprawiona bariera i oznakowanie, a to drogowcom zajmie co najmniej kilka dni. Do tego momentu zalecany jest objazd w kierunku Gdańska przez węzły Modlińska DW801 i DK61.