W zakładach Łady w Iżewsku wciąż trwa przestój w produkcji samochodów (pracę wznowiono tylko w głównych zakładach w Togliatti). Pracownicy odpowiedzialni za montaż najnowszej Łady Vesty nie będą jednak czekać bezczynnie na wznowienie produkcji aut. Dzięki porozumieniu z koncernem zbrojeniowym Kałasznikow Łada przeniesie ich do fabryki broni. Zamiast Łady będą składać karabiny szturmowe Kałasznikowa.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Według rosyjskiego magazynu "Za rulem" zatrudnienie przy montażu broni znajdzie na początek 80 monterów Łady. Na tym jednak nie koniec. W depeszy wspomniano o rozwoju współpracy, gdyż zakłady zbrojeniowe muszą uporać się z nakazanym przez władze zwiększeniem produkcji broni.

Zakłady Łady w Iżewsku odpowiedzialne były w koncernie AvtoWAZ za produkcję najnowszych modeli Łady Vesta (sedan, kombi i uterenowione odmiany Cross). Po wprowadzeniu zachodnich sankcji z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę pracę w zakładach wstrzymano. Obecnie Ładzie udało się jedynie wznowić montaż najtańszego modelu Granta, który powstaje w fabryce w Togliatti.